Patiesais iemesls kāpēc pēcpusdienā jūties nogurusi un 5 veidi kā rast enerģiju

Jo ilgāk esi nomodā, jo miegaināks kļūsti. Visiem zināms fakts. Bet kāpēc tas tā ir?
Dienas laikā ķermenis rada adenosīnu, vielu, kas izraisa miegainību.
Nogurums un miegs var parādīties 7 līdz 9 stundas kopš piecelšanās brīža. Pēcpusdienā bioloģiskais pulkstenis sūta signālus, līdzīgus, bet ne vienādus, kā vakarā uz gulēt iešanas laiku. Svarīgākais no procesiem ir ķermeņa iekšējās temperatūras neliela pazemināšanās, līdz ar to ķermenis to tulko kā signālu, ka ir pienācis laiks taupīt enerģiju un sagatavoties atpūtai. (Dr.A.T.Sieberna un Dr.M.Gardners)
1. Uzņem saules enerģiju.
Vienalga, cik aizņemta esi ar darbu, 15 – 20 minūšu pauze un pastaiga ārā, svaigā gaisā, kad spīd saule, vai arī ir nedaudz mākoņains 😊, padarīs darbu produktīvāku. Ar saules gaismu smadzenēm tiek dots signāls, ka ir laiks būt nomodā. Papildus, ejot pastaigā, ķermenis tiek izkustināts.
2. Nosnaudies.
Dati rāda, ka pat 20 minūšu snauda pēcpusdienā, var būt pietiekoša, lai uzlabotu mentālās un fiziskās spējas. Ja ir iespēja nosnausties, svarīgi to darīt tikai 20 minūtes, lai pamostos svaiga un gatava darbam, nevis vēl vairāk nogurusi.
3. Ierobežo kafijas dzeršanu.
Katram cilvēkam ir savādāka reakcija uz kofeīnu. Ja vēlu vakarā nevari aizmigt, tad visticamāk to var atrisināt, ja kafijas dzeršanu atstāj tikai kā rīta dzērienu un pēc pusdienām izmanto vieglu zāļu tēju vai ūdeni.
4. Uzņem ūdeni.
Cilvēki bieži aizmirst par to, cik svarīgi ir uzņemt pietiekamu ūdens daudzumu. Līdz ko cilvēks dehidrējas, nogurums palielinās. Aptuveni 2 litri ūdens dienā būtu jāuzņem katram.
5. Socializējies.
Reizēm saruna ar kolēģi vai draugu var iedot prātam pauzi no darbiem, ko dari visu dienu, un palīdz uzmanību pavērst uz kaut ko citu. Pēc tam, var atgriezties pie darbiem ar prātu, kurš nedaudz jau ir atpūties. Ja strādā no mājām un esi viena, tad piezvani kādam!